Дома Тагови воспалени зглобови

Таг: воспалени зглобови

ПРИРОДНА ПАСТА ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ И НОЗЕ: Овој лек го смирува...

Неугодностите во нозете, рацете, грбот, како и проблемите во зглобовите е нешто што секој од нас го иcкycил во текот на животот. Иако овој...

Колената ќе ви бидат како нови ако го пиете овој напиток...

Напитокот кој треба да го приготвувате секој ден наутро и веднаш да го испиете свежо приготвен, има силни антиоксидативни и антиинфламаторни својства, содржи многу...

Лековита ракија со магдонос и коприва за отечени и болни зглобови

За сите кои имаат болки во нозете и зглобовите. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 рака сува коприва (лист), 1 рака сув магдонос (лист), 1 литар лозова ракија. ПОДГОТОВКА: Сите состојки...

Природен лек за артритис и воспалени зглобови : по 10 зрнца...

Артритисот е воспалително заболување кое најчесто ги зафаќа зглобовите, односно се смета за воспаление на зглобовите. Со текот на годините голема е веројатноста секој...