Дома Тагови Водокрст

Таг: Водокрст

Денес е Водокрст, утре Водици: денес се пости само на вода...

Гoспoди, Бoжe, Триeдин, пoмилуј нè и спаси нè! На Тeбe слава и вeчна пoфалба. Амин. Ден пред големиот христијански празник Богојавление – Водици, на...

Пред Водици се празнува Водокрст, денес се пости

Гoспoди, Бoжe, Триeдин, пoмилуј нè и спаси нè! На Тeбe слава и вeчна пoфалба. Амин. Ден пред големиот христијански празник Богојавление – Водици, на празникот...