Дома Тагови Власец

Таг: Власец

Баварски палачинки: Долго време не сум пробала вака вкусни палачинки како...

Не мора да се водите според дадениот рецепт за палачинки, можеби си имате свој кој ви е испробан и не сакате да го промените....

ВЛАСЕЦ: го намалува холестеролот и го подобрува варењето на храната, спречува...

Власецот (лат.Allium Schoenoprasum L.) потекнува од фамилијата Alliaceae, во која припаѓаат лукот икромидот. Саморазмножувачка билка, која расте од пролет до есен, најчесто по бреговите на...