Дома Тагови вкусна торта

Таг: вкусна торта

ДЕКОРАТИВНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Секој може да ја направи, макар и...

Обично сите торти кои не се печат се слични во подготвувањето, само кремот е различен. Многу ги сакам затоа што се многу вкусни, се...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА која се топи во уста, многу вкусна и лесна,...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Рецепт кој ќе ве освои по првиот залак, чоколадна фантазија од рецепт. Преубава и превкусна торта која се...

Кремаста торта: толку сочна и вкусна што корите воопшто не се...

Потребни состојки: 10 белки 500 г шеќер 2 лажички лимонов сок за фил: 10 жолчки 5 лажици брашно 500 мл млеко 250 г ореви 250 г путер за фил2: 4 кесички шлаг 400 мл млеко Постапка: За корите:...