Дома Тагови виткана пица

Таг: виткана пица

„Во село кај нас, има најубава домашна пица“, ми кажа мајка...

Пицата е едно од неколкуте јадења кои ги обожаваат дечињата. Ова тесто за пица ми е подарок од мајка ми која живее на село...

ВИТКАНА ПИЦА: Ова е нешто највкусно што сум јадела во последно...

За сите што правече или јаделе „Влашка“ пита, сигурно им е позната постапката на приготвување, а оваа „Виткана пица“ е нешто слично, само што...