Дома Тагови витаминска бомба

Таг: витаминска бомба

ВИТАМИНСКИ МИКС ВО ТЕГЛА: Само една лажица од ова и секое...

Најубавата зачинска зимница која некогаш сум ја направила. Некои ја сметаат за салата, а некои за намаз кој може да се додава на буквално...

ВИТАМИНСКА САЛАТА: Ја враќа виталноста и енергијата, го зајакнува имунитетот

ВИТАМИНСКА САЛАТА: Ја враќа виталноста и енергијата, го зајакнува имунитетот. Рецепт на Гордана од каналот „Огнена кујна“. Многу вкусна и здрава салата која ќе...

Слатка имунолошка бомба која ги лекува коските и ја подобрува крвната...

Мешавината содржи суво грозје, суви кајсии, суви смокви, ореви, мед и лимон. Сувото грозје е одличен извор на железо Покрај железо, оваа слатко овошје е одличен...

Оваа витаминска бомба ќе ве заштити од болести и ќе ја...

Итно ви е потребна витаминска бомба за да се заштитите од болестите? Ова е еден рецепт кој ќе ви овозможи брзо да приготвите многу здрав...

Малини во мед: витаминска бомба за челичен имунитет

Потребни состојки: 100 г свежи малини 100 г мед Оваа мешавина има прекрасен вкус, а се консумира секое утро по полна лажица (пожелно е да биде дрвена...

3 рецепти за обоени инфузии кои го прочистуваат организмот

Со течностите телото се „мие“ одвнатре, а туширањето ќе биде значително поефикасно доколку наместо купечки сокови на своето тело му пружиме „инфузии“ од свежи...

За 10 минути пригответе витаминска бомба со црвена зелка!

За приготвување на оваа салата потребни се само 10 минути.   Потребни состојки:     ½ главица црвена зелка ½ шолја ореви 1 морков ½ краставица 1 шолја јогурт ½ лимон 100 г пченка од...