Малини во мед: витаминска бомба за челичен имунитет

Потребни состојки:

100 г свежи малини

100 г мед

Оваа мешавина има прекрасен вкус, а се консумира секое утро по полна лажица (пожелно е да биде дрвена лажицата).

Погледнете го видеото:

Претходна статијаМенопауза: не ги трпете тегобите беспотребно – овој чај ќе ви помогне!
Следна статијаШто ќе се случи ако случајно изедете мувлосано парче леб или друга храна