Дома Тагови витамин Б3

Таг: витамин Б3

Телото почнува полека да се гаси кога овој витамин ќе се...

Витаминот Б3 игра важна улога во функционирањето на нашето тело. Учествува во метаболизмот, го контролира нивото на холестеролот и служи како превенција од Алцхајмерова...