Дома Тагови вежби за врат

Таг: вежби за врат

ФИЗИОТЕРАПЕВТ: Со оваа вежба ќе се исправите за 5 минути, а...

Екипата физиотерапевти од „EFLife“ се залагаат за здрав начин на живеење, што подразбира дневни активности, навики, односот кон себе и другите.. На својот канал...

4 минутна вежба за намалување на вратната грпка и исправање на...

Вратната грпка претставува чест деформитет на 'рбетот кој може да се развие и кај мажи и кај жени, но повеќето статистики докажуваат дека вратната...

Вежби за вратна спондилоза, болни рамења и раце, препишани од доктор...

Ова се вежби кои помагаат за болни рамења, раце и вратна спондилоза, а ми ги препиша доктор, одлични се и редовно ги применувам, вели...

Вежби кои помагаат за болни рамења, раце и вратна спондилоза –...

Објаснување и видео: Ивана Плечингер Овие вежби за рамења и вратен ‘рбет ми ги препорача лекар, ги пробав и морам да кажам дека се одлични!...

Ако се ослободите од болката во вратот, ќе се спасите од...

Болката во вратот убива повеќе отколку ракот, предупредува познатиот доктор Шишонин и советува на кои работи најмногу треба да се обрати внимание. Вежбите кои тој...

Чудесната вежба на Сашо за местење на лопатката, рамењата и прешлените...

Долго време патев од телесни тегоби како што се проблеми со зглобовите, ‘рбетот, ишијас, дискус хернија... Со Божја помош, со помош на докторите и луѓе...