Дома Тагови вести

Таг: вести

Уште едно дете почина на Детска Клиника – цела недела го...

Уште еден смртен случај на Клиниката за детски болести во Скопје. Две и пол годишно машко дете од Штип викендов починало на Детската клиника во...

НОВА: Родилка почина при породување во привaтна болница

Родилката, 31 годишната Дебора Џамбази починала во четвртокот при породување со царски рез, дознава НОВА од лекарски извори. Младата жена, познат стоматолог од Кичево на која ова...

Да внимаваат МЕТЕОРОПАТИТЕ: Денес пролет, од вечер силен ветер, студ и...

Во текот на денешниот ден не очекува голема промена на временските услови во нашата држава. По денешните невообичаено високи температури за овој дел од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"