Дома Тагови верување

Таг: верување

Најубавиот мајски цвет ќе ви донесе среќа – еве како се...

Ако за некое растение можеме да кажеме дека освојува со својот раскош, сигурно едно од тие е божурот. Цвета и по неколкупати во годината,...

Како да го заштитите домот од крадци со помош на огледало

Се верува дека некои техники од Истокот во комбинација со чудесни елементи може да го заштитат домот од крадци, а еве што велат експертите...

Два бамбуса за љубов и среќен брак, три за среќа, пет...

Бамбусот е многу интересна билка која често ја одгледуваме во вазна или во саксија. Во деловите од источна Азија постојат шуми од бамбусово дрво...