Дома Тагови верувања за хризантемите

Таг: верувања за хризантемите

Цвета раскошно и во текот на зима, ја штити куќата и...

Луѓето имаат поделени ставови кога станува збор за хризантемата, но она што е заедничко за сите, е дека е омилено есенско цвеќе, па затоа...