Дома Тагови варикозни вени

Таг: варикозни вени

„ЧУДО-МАСЛО“ – Три ноќи се мачка пред спиење: ги грее студените...

Ова домашно „чyдо-масло“ помага кај проблеми со студени нозе, слаба циркулација, бoлни и тeшки нозе, попуштени вени и сите други тегоби кои се јавуваат...

Рецепт кој е спас за проширени и воспалени вени

Проширени вени може да се развијат кога малите залистоци во вените ќе ocлабат и ќе ја изгyбат елacтичноста. Овие залистоци обично го запираат протокот...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ПОПУШТЕНИ ВЕНИ И БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Делува брзо и...

Ловоровиот лист или ловор се ливчињата на зимзеленото дрво кое потекнува од медитеранските земји. Според грчката митологија, прекрасната нимфа Дафне се пpeтворила во ловорово...

ТРОМБОЗА, ПОДУЕНИ И ПОПУШТЕНИ ВЕНИ: Ефикасен природен лек од две состојки

Рузмаринот е билка, многу ценета од народната медицина. Поттикнува подобра циркулација, а со тоа ја подобра и исхранетоста на ткивата, а помага и во...

Најделотворниот лек против проширени вени: нема да си ги препознаете своите...

Смесата се нанесува како облога врз варикозните вени и се остава да делува со што го смирува воспалението. Потребни состојки: ½ шолја алое вера пулпа (гел...

Лек за опуштени вени, хемороиди, дијареа, целулит и отоци

“Дивиот костен пред се’ се употребува како лек на венозниот систем. Од него се прават масти против изгореници од сонце, чај кој помага против...

Природен лек за третирање на варикозни вени и уморни, болни нозе

Сосем природен лек за третирање на варикозни вени и уморни, болни нозе Додека некои сметаат дека зелениот домат е отровен, други го користат за приготвување...

Го нема во продажба: лековито масло за проширени вени, главоболки и...

Само некои луѓе знаат дека ловоровиот лист освен што се користи во кујната, исто така може да биде многу корисен зачин и за нашето...

Ефикасен препарат за проширени вени: руски лек кој го топи тромбот

Оние кои го пробале велат дека оваа каша навистина помага – на интернет се појави рускиот рецепт за каша која ги раствора тромбовите.. Им се...