Дома Тагови Вадење дамки

Таг: Вадење дамки

Истријте ја облеката со лимон и видете што се случува –...

Лимонот не само што е здрав, туку може да ви помогне и во домашните работи, особено во чистењето. Сокот од лимон има толку многу...

Чудесен раствор против сите можни дамки (флеки): Секоја домакинка мора да...

Потребни состојки: 1 шолја превриена вода 1/2 шолја сода бикарбона 1/2 шолја хидроген 3% Постапка: Прелијте со превриена вода преку сода бикарбона и мешајте додека целосно да се раствори....