Дома Тагови урми

Таг: урми

ЗДРАВ ДЕСЕРТ ОД 2 СОСТОЈКИ: Вкусни и здрави колачиња без шеќер,...

Овој вкусен и здрав колач се приготвува од две главни состојки, а тоа се орашасти плодови и суво овошје. Може да користите било кое...

ОВА Е ДЕСЕРТ ЗА CЛАБЕЕЊЕ: Со 3 парчиња од овој плод...

Овие плодови многумина ги запоставуваме, а всушност се многу корисни за нашето здравје. Урмите се хранливи плодови кои што се еликcиp за здравјето, имаат...

ПОСЕН ШАРЕН КОЛАЧ – Го направив за нашата слава и веднаш...

„Колачот го видов на некој турски сајт и одлучив да го испробам. Го направив за нашата слава и сите беа воодупевени. Многу е декоративен,...

НАЈЗДРАВОТО ОВОШЈЕ НА СВЕТОТ: eве што се случува со телото кога...

Урмите растат на урмина палма, а посебно е популарно на Блискиот Исток. Постојат различни видови, а по тоа варира и бојата и вкусот. Може...

ЈАДЕТЕ ГО ПРЕД СПИЕЊЕ: Следното утро убаво ќе ги испразните вашите...

Медицински џем за нередовна тврда столица, опстипација (запек), а нална фисура, хемороиди или каков било друг проблем поврзан со нередовната столица – дефекација. Овој...

ОВА Е ПОЛЕКОВИТО ДУРИ И ОД МЕДОТ: Сирупот од урми е...

Сирупот од урми е еден од омилените додатоци во некои јадења, но според составот може да се спореди и со најдобрите природни антибиотици, бидејќи...

ОРЕВИ СО УРМИ: Природен лек за зајакнување на ослабен организам

Намалувањето на нивото на хемоглобин во к рвта, независно од бројот на црвените кр-вни зрнца (еритроцитите), го намалува капацитетот на к рвта за транспорт...

Најпознатиот лаксативен џем: Рецепт за празнење кој брзо делува, дури и...

Пациентите кои имале хроничен запек јаделе просечно по една лажица од овој џем дневно со што започнале поредовно да го празнат дебелото црево и...

УРМИ: за анемија, холестерол, срце, запек, дијареа, крвен притисок, коски, кожа,...

Урмите имаат широк спектар на здравствени и хранливи вредности, па поради тоа многумина велат дека тоа е најздравото овошје на светот. Речиси не постои...

Само една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од...

Само една лажица од овој природен лек ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од натрупаните отрови. Нашите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"