Дома Тагови уринирање

Таг: уринирање

ТОА НЕ Е СРАМОТА: Јавете се на доктор, следете ги симптомите...

Неможноста да се контролира мокрењето (инконтиненција), што се манифестира во опсег од повремено „испуштање“ од неколку капки до целосна неможност да се задржи урината,...

Има сериозни причини зошто после однос треба да се уринира

Ако сакате да уживате во една прекрасна интимна врска со вашиот партнер, треба да се грижите за вашето одлично сексуално здравје. Нешто едноставно како што...

Симптоми кои доколку ги забележите во менструалниот циклус треба да одите...

За време на менструалниот циклус природно се случуваат различен број на промени во организмот за кои вообичаено нема потреба за грижа или паника. Но,...

Кога се бањате, треба да уринирате под туш – еве зошто

Ова се четири фантастични причини поради кои треба да уринирате додека се туширате... ​ 1.На овој начин буквално ја спасувате планетата ​ Агенцијата за заштита на животната средина...