Дома Тагови урина

Таг: урина

ТОА НЕ Е СРАМОТА: Јавете се на доктор, следете ги симптомите...

Неможноста да се контролира мокрењето (инконтиненција), што се манифестира во опсег од повремено „испуштање“ од неколку капки до целосна неможност да се задржи урината,...

Идеално за викендов: 48 часовен детокс на црн дроб, црева и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано обавува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...

Кандидата е габа која живее во нашиот организам, но дали нејзиното...

Можеби се прашувате, што е тоа кандида? Кандида е квасна габа, а мал број нормално живее во нашата уста и црева. Нејзина задача е да помогне...

Ви се оди во WC а трпите – за неколку години...

Формирањето на бактерии не е најлошото што може да ве снајде. Можеби веќе некаде сте прочитале или слушнале дека ако не одите во тоалет веднаш...