Дома Тагови тулумби

Таг: тулумби

Овие ТУЛУМБИ секому успеваат: сочни се и шупликави, секој залак се...

Некој ги сака крцкави и шупливи или сочни и месести, мали или големи, пржени или печени, потемни или посветли, но дефинитивно тулумбите се една...

СОЧНИ И ПРЕВКУСНИ: Ова е тајниот рецепт за најубавите тулумби

Некој ги сака крцкави и шупливи или сочни и месести, мали или големи, пржени или печени, потемни или посветли, но дефинитивно тулумбите се една...

ТУЛУМБИ ВО ЛАДНО МАСЛО Е ПОЛН ПОГОДОК: Стар слаткарски трик за...

Од оваа смеса излегуват ама баш многу тулумби, преку 60 сигурно ако се големи, а ако се помали 70-80 може и повеќе парчиња. Ги...

ПОСНИ ТУЛУМБИ ОД РЕРНА: Често ги правам и секогаш излегуваат супер

Ќе ви претставиме две варијанти на тулумби, една посна верзија и една мpcна, а заедничкото за нив е тоа што, овојпат колачите не се...

МИНИ ТУЛУМБИ: Едноставни и вкусни, на децата им се омилени

РЕЦЕПТ 1 - ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: Потребни состојки за тесто: 300 г брашно, 500 мл вода, 1 прстофат сол, 1 путер/маргарин (250 г), 5 јајца....

НАЈСОЧНИТЕ ТУЛУМБИ: BAKBO HEШTO HE CTE ПPOБАЛЕ – Запишете си го...

Најомилената слатка кај нас, покрај баклавите и другите шербетни колачи, секако се тулумбите. Подготвивме три рецепти од нашата архива со детално објаснување за нивното...

Тулумби во ладно масло е полн погодок: од оваа смеса излегуваат...

Од оваа смеса излегуват ама баш многу тулумби, преку 60 сигурно ако се големи, а ако се помали 70-80 може и повеќе парчиња. Ги...

НАЈЛЕСНИОТ РЕЦЕПТ ЗА ТУЛУМБИ: Можат да ги направат и аматери, а...

Крцкави однадвор, а пливаат во вкусниот сируп! Тулумбите се вкусен и „силен“ десерт, а честопати домаќинките одбегнуваат да ги направам, мислејќи дека постапката за нивното...

Убедливо најдобриот рецепт за сочни и крцкави тулумби кои се топат...

Тулумби – однадвор крцкави, одвнатре меки и сочни, се топат во уста, детален рецепт со сите тајни постапки. Најомилената слатка кај нас, покрај баклавите и...

Тулумби – однадвор крцкави, одвнатре меки и сочни, се топат во...

Најомилената слатка кај нас, покрај баклавите и другите шербетни колачи, секако се тулумбите. Подготвивме три рецепти од нашата архива со детално објаснување за нивното...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"