Дома Тагови тулумби како од слаткарница

Таг: тулумби како од слаткарница

МИНИ ТУЛУМБИ СО ГРИЗ, не се многу слaтки и без варење...

Многу се едноставни, брзи и лесни, им успеваат и на почетници. Овие тулумби се приготвуваат на сосем поинаков начин од класичните. Не се вари...

Тулумби кои се топат во уста, однадвор крцкави, а внатре меки...

На Балканот тулумбите се традиционални слатки кои редовно се јадат, а водат потекло од Египет. Еден од најстарите колачи кои денес сè уште се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"