Дома Тагови цвеќе

Таг: цвеќе

Балконскo цвеќе кое на сите им успева – цвета од пролет...

Ништо не го разубавува балконот така величенствено како што тоа го прави цвеќето. И вие би сакале да го украсите својот балкон но не...

ЖЕНСКА СРЕЌА – Спатифилум, ќе ве изненади магичната моќ

ЖЕНСКАТА СРЕЌА се крие во хармонијата на домот, а за оваа билка се верува дека токму таа го носи мирот и спокојството, но и...

Смеса од три состојки која го враќа животот на вашите цвеќиња

Дали ви се случило некогаш некоја од вашите билки, без посебна причина, да почне да венее? Не очајувајте и не ја фрлајте веднаш. Ова е проверен...

10 ОРИГИНАЛНИ ИДЕИ КАКО ДА ЈА УКРАСИТЕ ГРАДИНАТА…

Погледнете неколку оригинални идеи кои ги пронајдовме за вас, а кои можат да ви послужат како инспирација за некои идни креативни предизвици. Пронајдете стари канти...

Како да ви процвета БОЖИЌНИОТ КАКТУС

Божиќниот кактус потекнува од Бразил, каде во тропските шуми расте како паразит на крошните од дрвата. Кај нас се одгледува како саксиско цвеќе кое...

Еве што треба да направите за да имате најубава Божиќна ѕвездичка

Ова надалеку познато цвеќе потекнува од Мексико, со висина од 40 см и стебло густо обраснато со листови. Цвета во текот на зимата, но...

Красула: ако сакате добра енергија и многу пари, еве како треба...

Сrasula ovata е билка чие присиство, според фенг шуи, привлекува позитивна енергија и пари. Затоа сите ја сакаат во својот дом, а особено во...

Куќната среќичка носи радост, среќа, пари и љубов во домот каде...

Куќна среќа (lat. Soleirolia soleirolii, Helxine soleirolii) е растение за кое се врува дека носи радост и среќа во домот каде се одгледува. Може да...

Ова цвеќе навечер спие заедно со вас и шири позитивна енергија...

Виолетовата украсна детелина потекнува од фамилијата Оксалис (Oxalis triangularis) а со своите убави и нежни листови и цветови освојува и краси се’ повеќе домови....

Лековити растенија: ја лекуваат душата, срцето, а помагаат дури и кај...

Истражувањата покажуваат дека времето поминато меѓу цвеќиња или дрва кои ги мирисате, негувате и гледате како растат, го разубавува и продолжува животот. Дали знаевте дека...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"