Дома Тагови Црнец без јајца

Таг: Црнец без јајца

Најубавиот колач кој го прави целиот свет: Без јајца, брашно, шеќер...

Aко некогаш сте правеле ваков колач, сигурно ви е познато дека е многу вкусен. Од само 4 состојки добивате сочен колач каков што нема...

Го правам често, одма се јаде: чоколаден колач без печење, за...

Знам многу рецепти за чоколадни колачи, но овој морам да го издвојам како посебен бидејќи еднаш ме cпаси кога на гостите им реков дека...

Чоколаден колач, превкусен, евтин и многу брзо се приготвува, дома ни...

Фотографија и рецепт на Верица Ефремова Велкова. Еве го рецептот за сите заинтересирани што сакаат да си го направат, нема да зажалат. Превкусен е,...

“Црнец без јајца” – рецепт кој на сите им успева од...

Едноставен колач а толку вкусен, мора да го пробате. Колачот е старински и уште одамна го приготвуваа нашите мајки и баби. Потребни состојки: 550 мл јогурт 100...

Црнец без јајца: Контроверзен наслов кој предизвика бројни полемики – ако...

Се приготвува со едноставни намирници, а се добива многу вкусен колач. Тие што не го пробале – задолжително да го пробаат. Потребни состојки: 3 чаши јогурт...

Колач без јајца (ЦРНЕЦ БЕЗ ЈАЈЦА)

Фото и рецепт: Гордана Пецаковска Потребни состојки: 500 г јогурт 2 шолји брашно 2 шолји шеќер ½ шолја масло 2 лажици какао 1 мало лажиче сода бикарбона За фил: 150 г чоколадо за...