Дома Тагови црна рибизла

Таг: црна рибизла

Отец Тадеј: Чај вреден како злато, со овој напиток ја излечив...

Третманот на болести со народни лекови е одамна популарен. Отец Тадеј, еден од најпознатите православни духовници с традал од ревматизам кој му предизвикувал непод-нослива...

Го јакне имунитетот, го намалува притисокот, спречува пневмонија и рак –...

Овие ситни зрнца имаат огромна моќ да влијаат врз нашето здравје. Иако потекнува од Северна Азија и Европа, рибизлата е овошје кое е релативно популарно...

Докажано најлековитото овошје: Еден грст дневно уништува лоши клетки, лекува црн...

Во рекорден рок ублажува бројни здравствени тегоби. Во народната медицина рибизлата е позната како лек кој го зајакнува, го чисти и го разубавува телото. Без...

Не можев ни да се прекрстам од болки во рацете од...

На Балканските простори одамна е популарно лекувањето со природна медицина, а некои луѓе повеќе и веруваат на народната отколку на официјалната медицина. Еден од најпопуларните...

Црна рибизла: за крвен притисок, црева, белодробни воспаленија, алергии и црн...

Црната рибизла е многу здрава бобинка. Покрај тоа што помага за нормализирање на крвниот притисок, успешно лекува и тешки инфекции, а пред се’ воспаление...