Дома Тагови црн патлиџан

Таг: црн патлиџан

Ги сечам патлиџаните на ленти, ги виткам како сарма и ги...

Ова може да се послужи како предјадење, но и како главно јадење. Јас обично за домашните го приготвувам за ручек, а кога имаме гости...

Без пржење во масло: вака подготвениот модар матлиџан е повкусен и...

Ова е старо турко јадење наречено „килис тава“, а се приготвува со модри патлиџани. Тие се сечат на тенки ленти и се премачкуваат со...