Дома Тагови целијакија

Таг: целијакија

Личното искуство на Синиша: Тенкото црево ми се регенерираше откако почнав...

Синиша Простран од Белград со години пател од сериозни тегоби со желудникот, а потоа открил дека боледува од целијакија. За да се спаси од оваа...

Ви се дуе стомакот од било што да изедете – време...

Според новите истражувања, ако не сте се прејале, а сепак имате потешкотии со варењето на храната и стомакот ви се подува како балон, причината...

Ако имате вакви дамки на рацете, тоа укажува на проблеми со...

Истражувањата потврдија дека осипот на раце, кој изгледа како ситни акнички или точки, често потекнува од проблеми со толеранција на глутен. Повеќето луѓе некогаш имале...

Цeлијакија прeдизвикува: подуен стомак, гасови, неплодност, полова немоќ, дијареа

Ако не ја лекуваме може да заболиме од рак. СИМПОМИ: -болки и отекување на стомакот -гасови и чувство на надуеност -пролив -блед измет со многу непријатен мирис што може...

Целијакија предизвикува: подуен стомак, гасови, неплодност, полова немоќ, дијареа

СИМПОМИ: -болки и отекување на стомакот -гасови и чувство на надуеност -пролив -блед измет со многу непријатен мирис што може да плови над водата, понекогаш со жолти топченца...