Дома Тагови трилече како од слаткарница

Таг: трилече како од слаткарница

СОЧНО ТРИЛЕЧЕ ОД 2 ЛИТРИ МЛЕКО: Се јаде за час, затоа...

Направете вкусно и сочно трилече на кое никој нема да одолее. Кога го направив последниот пат, половина тепсија ја изедов сама од што ми...

ТРИЛЕЧЕ КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: прави сочна експлозија во устата

Трилече како од слаткарница. Потребни состојки: 5 белки, 5 жолчки, 500 г специјално брашно за трилече, 100 мл ладна вода, малку путер за премачкување...