Дома Тагови Триаголници

Таг: Триаголници

ТРИАГОЛНИЦИ ЗА 3 МИНУТИ: Додека трепнеш – мав им правиме, брзи,...

Еден од омилените појадоци се токму солените триаголници кои се приготвуваат многу брзо и едноставно со готови кори, а може да се јадат веднаш...

Имаат вкус на кифлички, но многу полесно се прават и многу...

Одамна го имам запишано овој рецепт, но никако да го испробам. Често налетувам на слични кифли наречени „купус кифли“ или „зелка кифли“, па одлучив...

ЛЕШНИК ТРИАГОЛНИЦИ, НАТОПЕНИ ВО ЧОКОЛАДО: Подобри се и од оние со...

Овие колачиња траат со денови, ако ги оставите на собна температура, не се сушат и го задржуваат својот убав вкус. Одлично одговараат како десерт...

Солени триаголничиња: рецептот ми го даде свекрва ми, а сега децата...

I РЕЦЕПТ: Солени триаголничиња, децата ги обожаваат Оваа феноменална пита ми ја покажа мојата свекрва. Оттогаш многу често ја правам, превкусна е и децата многу...

Киндер смеса за триаголници или бомбици – евтина, а вкусна и...

Оваа смеса често ја правам за гости, но и за нас домашните за да се засладиме. Брзо и лесно се приготвува, а може да...

Брзо се приготвуваат, а меки и вкусни остануваат и следниот ден...

Не се само мои омилени кифлички, туку и на децата и на сите што ги пробале. Не се многу комплицирани, а излегуваат меки како...

Меки и вкусни триаголници, со секој залак повкусно и повкусно: дански...

Потребни состојки: 1 кг бело брашно тип 400 500 мл млеко 200 мл топла вода 1 коцка свеж квасец 1 прашок за печиво 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 1 шолјичка масло за...

Триаголници со сирење, нешто набрзина за вечера или појадок, со готови...

За вечера, појадок, нешто набрзина или дури ако имате гости, можете да ги послужите со овие тријаголници. Ако немате многу време, тогаш листот наместо на...

СОЛЕНИ ТРИАГОЛНИЧИЊА-рецептот ми го даде свекрва ми, предобар!

Оваа феноменална пита ми ја покажа свекрва ми...јас често ја правам и се надевам дека ќе ви се допадне! Потребни состојки: 500 г готови кори за...