Дома Тагови тортиља

Таг: тортиља

„Конечно го најдов најдобриот рецепт за тортиљи – не мора да...

Неколкупати сум правела тортиљи и секојпат се одлични и вкусни, ама секој следен пат испробував нов рецепт затоа што не бев целосно задоволна од...

Домашно си е домашно: Тортиљи меки како душа

Домашно си е домашно и навистина е така. Тортиљите може да се прават и со стасувано тесто со квасец, но овие со прашок за...

НАПРАВЕТЕ вкусно домашно ГИРО по овој рецепт

Направете го овој странски специјалитет во домашна варијанта! Ова не е рецепт за гиро-пита, туку за порција која се сервира во кафаните. Меѓутоа, доколку сакате,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"