Дома Тагови торта

Таг: торта

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Без печење и брзо е готова, се...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...

Оваа божиќна торта со ореви е најдоброто нешто што сум го...

Рецепт на Катарина. Оваа торта е најдобрата која постои и затоа обично ја приготвуваме за Нова година, за да ја направиме оваа ноќ уште...

ЧЕМБЕРЛЕН ТОРТА: Фантастична торта чиј вкус е незаборавен – прогласена за...

Фантастична торта чиј вкус е незаборавен. Грилијаш лешници, ореви, чоколадо и путер, овие состојки гарантираат уживанција за непцето. Моите веднаш после првиот залак рекоа...

ТОРТА ВО ТРИ СЛОЈА – ИЗНЕНАДУВАЧКИ ЛЕСНО СЕ ПРАВИ: Мека кора...

Доколку сакате да приготвите некоја едноставна и лесна торта, тогаш направете ја оваа трослојна, од која сите ќе бидат воодушевени. Особено ако ви треба...

ПОДОБРА Е ОД ШВАРЦВАЛД – ТОРТА СО ВИШНИ И 2 КРЕМИ:...

Ако ја сакате прочуената Шварцвалд торта, тогаш и оваа торта со вишни која не се пече ќе ве воодушеви уште со првиот залак. Кога...

ЈА ПОСЛУШАВ БАБА МИ И НЕ СЕ ПОКАЈАВ: Од обични состојки...

Рецепт на Катарина. Тортата потсетува на принцес колач, само што е далеку многу поубав, а се приготвува од речиси исти состојки и на сличен...

Оваа новогодишна торта со ореви е најдоброто нешто што сум го...

Рецепт на Катарина. Оваа торта е најдобрата која постои и затоа обично ја приготвуваме за Нова година, за да ја направиме оваа ноќ уште...

НОВОГОДИШНА ТОРТА БЕЗ БРАШНО ГОТОВА ЗА 5 МИНУТИ: Без јајца, без...

Одличен новогодишен колач кој се приготвува за 5 минути, без печење, без јајца, без брашно, без кондензирано млеко, без желатин... Оваа чоколадна торта е...

ПОСНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Не сум јадела ништо повкусно во последно време

I РЕЦЕПТ: Посна грилијаш торта, толку многу е вкусна, што сите ми побараа рецепт Потребни состојки за 2 кори: 1 чаша (200 мл) газиран сок...

БРЗА ПЛАЗМА ТОРТА: Не се печат кори, не се вари филот,...

Добар ден драги домаќинки и домаќини, ако сте и вие љубител на плазма тортата како мене, тогаш ќе ви откријам еден многу лесен и...