Дома Тагови торта за роденден

Таг: торта за роденден

Отсекогаш сакав да имам џиновска ТОФИ ТОРТА (Toffifee): Желбата ми се...

Тофи чоколатцата се познат германски бренд за карамелни чоколатца кои содржат нугат, карамела и лешник, прелиени со чоколадо кое прави своевидна „капа“ на пралините....

ПОСНА НЕСКАФЕ ТОРТА: Лесна, кремаста и многу вкусна, гостите рекоа дека...

Ова е една од моите омилени торти, бидејќи освен што е многу вкусна, многу брзо и лесно се приготвува. Никогаш не ми здодеало да...

ПОСНА ШЕХЕРЕЗАДА ТОРТА: Иста по вкус како обичната, само што е...

Еве една идеја како може да се направи торта Шехерезада, но во посна варијанта, што значи без млеко и намирници од животинско потекло. Ќе...

ТРОБОЈНА МАГИЈА-Многу едноставна верзија: иако изгледа модерно, рецептот е многу стар...

Сигурна сум дека оваа тробојна пунч торта некому ќе му делува како некој современ десерт, сепак рецептот е многу стар. Иако целата е многу...

ЦРНА ЧОКО КРАЛИЦА: Поубав колач од овој нема, сите ми побараа...

Сите што го пробаа колачот веднаш ми побараа рецепт. Ова е копија на „Снежната кралица“, но во чоколадна верзија и излезе совршено. Со мала...

Ако сте јаделе чоколадна торта – ОВАА Е УШТЕ ПОЧОКОЛАДНА: Рецептот...

Ова е рецептот кој го барав долго време, а сега го имам веќе 6 години и редовно ја правам најомилената торта. Mи беа потребни...