Дома Тагови торта со плазма бисквити

Таг: торта со плазма бисквити

„Плазма шнит торта„ – супер колач за сите пригоди, сите ќе...

Одличен колач-торта, првпат го направив за Велигден. На децата многу им се допадна, додуша и ние повозрасните бевме воодушевени... Потребни состојки: 5 јајца 5 лажици брашно 5 лажици...