Дома Тагови торта со малини

Таг: торта со малини

За оваа торта со малини не ви треба шпорет, само изматете...

Пробајте ја оваа освежителна торта со малини која може да се послужи и како сладолед, според рецептот на „Практична жена“, се прави за час....

Брза торта со малини и плазма – без печење и без...

Оваа торта е многу вкусна, едноставна и брза! Кога ќе ви се пријаде нешто слатко, ви го препорачувам овој десерт. Овошјето можете да го...

ПРАЗМАЛИНА: Најбараниот рецепт за плазма торта со малини

Празмалина е еден од најбараните рецепти - единствена комбинација од кори со белка, два фила со плазма кекси и малини. Ова е цврста и...

Најбрзата кекс торта: Слатка и сочна, готова е за 15 минути

Рецепт и видео презентација на "Домашни Рецепти" - Една од наједноставните торти: ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ Една од наједноставните торти во светот. Може да ја...

ТОРТА СО БИСКВИТИ И МАЛИНИ – Се топи во уста!

Одлична роденденска торта или за пригода во која треба да се послужат повеќе луѓе. Тортата е вкусна и освежителна. Потребни се три кори за тортата,...

Торта со малини и бисквити за 20 минути готова

Торатата е нешто специјално за љубителите на овошен вкус, а прелесно се приготвува. Потребни состојки: 1 кг капини или малини, 300 мл вода, 10 лажици шеќер, 2 пудинг од...

Бисквитна торта со малини без печење – за 20 минути е...

Многу вкусна, мека, кремаста, освежителна... Потребни состојки: 400 г бисквити За фил од малини: 1 кг малини 150 г шеќер 15 г желатин 50 мл вода 100 мл вода За бел фил: 1 литар...

Ледена торта: не постои сладолед кој е подобар од оваа торта

Потребни состојки: 1 литар млеко 250 г шеќер 2 кесички (20 г) желатин во прав 400 г шлаг во прав 300 г мелени бисквити 500 г смрзнати малини 2 кесички (80...

Рај и Пекол: најдобриот колач што сум го пробала во последно...

Рецептот е даден во две варијанти. Првата е доколку ја правите како колач, а вториот рецепт е за торта. Можеби ви изгледа голем и долг...