Дома Тагови торта со бисквити и шлаг

Таг: торта со бисквити и шлаг

ИЗМЕШАЈТЕ КЕКСИ СО ЧОКОЛАДО: најубавиот десерт кој ја освои свекрва ми

Крајниот резултат беше фантастичен, а за тоа е сведок мојот сопруг кој ми потврди дека на свекрва ми многу и се допаднала оваа класична...

Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура

Многу вкусна, брза и едноставна за приготвување. Потребни состојки: 500 мл слатка павлака 250 г јафа бисквити или ресани 200 г кекси по ваш избор 100 г петит бисквити малку...