Дома Тагови тирамису со жолчки

Таг: тирамису со жолчки

ТИРАМИСУ БЕЗ ЈАЈЦА И МАРГАРИН: Подгответе го најубавиот десерт на наједноставен...

Тирамису е италијански десерт којшто се приготвува со пишкоти (посебен вид на бисквитни кекси) натопени со кафе еспресо, сирење маскарпоне (меко, слатко и кремасто...