Дома Тагови тетовско шеќер паре

Таг: тетовско шеќер паре

ШЕЌЕРПАРЕ со едно јајце и кокос, сочни и вкусни, се топат...

Шеќерпаре со едно јајце. Вкусни старински колачи за сите љубители на шербетните колачи – лесен и брз рецепт. Ќе ве воодушеват и со вкусот...

ШЕЌЕР ПАРЕ – Тетовски рецепт за најубавите сочни колачи

Фото и рецепт: Блага Јованова, Родна Трпеска Потребни состојки: 2 јајца ½ шолја од 250 мл шеќер 125 г путер / маргарин ½ шолја гриз 1 прашок за печиво 1 ванилин...