Дома Тагови тестостерон

Таг: тестостерон

Мажи: овие чудотворни витамини ќе ве подмладат како кога сте биле...

Прехрамбените продукти богати со масни киселини, витамин Ц и Е, како и минералите како што се цинкот и селенот, го подобруват квалитетот на спермата...

Еве зошто мажите се посилни од жените – влијание на полот...

Хормонските разлики помеѓу мажот и жената се причина за повеќето разлики во нивната способност за спортување. Тестостеронот што го лачат машките полови жлезди, има силно...

Дали знаете што треба прво да направите кога ќе се разбудите?

Некои луѓе веднаш по будењето стануваат од кревет, а некои пак се’ уште се превртуваат во креветот, додека трети се растегнуваат. Во продолжение на...