Дома Тагови телешко месо

Таг: телешко месо

Највкусната салата и телешка чорба која се послужува во етно рестораните

I РЕЦЕПТ - Салатата број 1 во етно рестораните – печени пиперки со лук и сирење, кремаста и неодолива. Ако сте љубители на кремастите...

ЛОВЕЧКА ШНИЦЛА

Околу 750 г шницли од телешка/јунешка кртина добро исчукајте ги, посолете и запиперете. Оставете малку да отстојат, па секоја шницла извалкајте ја во брашно,...

Рецепт за оригинално босанско селско месо во грне

Потребни состојки: 600 г свежо месо (половина јунешко, половина јагнешко) 2 моркови 2 корен од магдонос ½ главица бела зелка 2- зелени пиперки 8 помали компири 2-3 главици црвен кромид 5 до...