Дома Тагови тегнета пита

Таг: тегнета пита

Како се прават кори за пити и бурек: На овој начин...

Како се прават кори за пити и бурек: На овој начин може баш секој да направи домашни кори. Овој рецепт е за почетници, а...

Домашна пита со тиквички – едноставно и вкусно

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за филот: 1,5 кг тиквички, 1 главица кромид, 4 лажички сол, 1 лажичка црн пипер, 2 лажици масло ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за тесто: 700...

СИТЕ ЌЕ ВИ ЗАВИДУВААТ НА ОВАА ВРТЕНА ПИТА: развлекувањето на корите...

Рецептот доаѓа од една Босанка по име Ферида која рецептот за вртени питички го споделува со сите. Таа вели дека и новите и неискусни...

Вртена пита со сирење по рецепт на една мајка – отсега...

"Денеска се дружиме со Ирена Здравеска, една од поактивните членки во нашата група. Ја прашавме неколку прашања за да дознаеме повеќе за нејзините специјалитети...

Од дете ја јадам оваа превкусна пита, а сега и сама...

Со години ги набљудував мајка ми и баба ми како ја прават оваа пита, а сега дојде и на мене редот. Потребни состојки за тесто: 500...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"