Дома Тагови тахини

Таг: тахини

По 1 лажичка дневно: ТАХИНИ И МЕД, го подобрува железото, има...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неодолив вкус, па луѓето честопати ја јадат како десерт, а всушност е...

Оваа смеса од две состојки ќе го зајакне имунитетот до максимум,...

Ако верувате дека здравјето влегува низ ycтата, тогаш потрудете се да внесувате колку можете повеќе нутритивно богати намирници. Особено, ако се грижите за имунитетот,...

Божји дар за жените: ја чува косата од опаѓање, спречува создавање...

Сусамот е омилена намирница на ориенталните и северноафриканските народи, а за неговото лековито дејство против ќелавост, првут, забоболка, зуење во ушите, ишијас и сл.,...

Лековита смеса од мелен сусам и мед за враќање на силата...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неверојатен вкус, а многу е лековита, па дури се споменува и во...

Божји дар за жените: Спречува создавање на тромбови, ги чисти цревата,...

Намирницата која успешно го успорува стареењето, се користи за приготвување на разни теста, но и како зачин за месо и зеленчук. Надалеку е познат...