Дома Тагови свинска маст

Таг: свинска маст

Лекар советува на децата да им се дава маст на лепче,...

Маст, леб и црвен пипер – јадење деликатес од нашето детство. Маст, леб и црвен пипер беше јадење деликатес од нашето детство, маста се...

ОВА ЛЕКУВА СÈ НА КОЖАТА: Како да направите маст од чувар...

Маста од чувар куќа е вистински природен мевлем за кожа кој нема што не лекува. За овој рецепт ќе ви биде потребна свежа чувар...

Лековити облоги за бели дробови од маст испрана во девет води...

Без разлика дали ја користите во исхраната или не, свинската маст е една лековита намирница која уште многу одамна се користела во лековити цели....

По рецептот на свекрва ми, дрвцето под ноктот излезе на безболен...

Здраво, јас сум Марија и сакам со вас да споделам еден природен лек кој многу ми помогна во мојата ситуација. Не се работи за...

Лекар советува на децата да им се дава маст на леб,...

Маст, леб и црвен пипер – јадење деликатес од нашето детство. Маст, леб и црвен пипер беше јадење деликатес од нашето детство, маста се...

Лековити облоги за бели дробови од маст испрана во девет води...

Без разлика дали ја користите во исхраната или не, свинската маст е една лековита намирница која уште многу одамна се користи во лековити цели....

Свинска маст за болни зглобови

На сите нас ни се познати болните сензации во зглобовите. Обично болката ја чувствуваме во колената, рамењата, лактовите... После 40-тата година оваа болка ја...

Зимско јадење: пржен праз со месо и везени суви пиперки

Фото и рецепт: Виолета Јовеска Никчевска Најубавиот зимски специјалитет кој одлично оди со црно вино. “Пржен праз со месо и везени суви пиперки, одозгора се поросува...

МАСТЧИЊА – Кој ги јадел како дете знае колку се вкусни

Потребни состојки за 10 лица: 1 лажица маст 1 прстофат сол 1 прстофат шеќер 1 лимон, сок и кора 200 мл ладна вода 2 јајца + 2 жолчки 50 мл сливова...