Дома Тагови свечена торта

Таг: свечена торта

КОЛАЧ „ЗА НЕА“: Се изеде за 5 минути и сите го...

„Мој живот-моја песна“ - рецептот за овој колач им го посветувам на сите жени кои во животот се соочуваат со некаков проблем, здравствен или...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ПОРТОКАЛ: Ја направив за роденденот на татко ми,...

Првпат оваа торта ја направив за роденденот на татко ми. Беше негова желба, ми рече: „Да биде чоколадна, ама да не е премногу блага,...

ПИТА СО ЈАБОЛКА: ја направив како торта и излезе совршена, сите...

Доколку ги сакате старинските рецепти за колачи и торти, тогаш сигурно ќе ви се допадне и оваа „моја креација“. Ги искомбинирав старото и новото...

ЖОЛТА КРЕМ ТОРТА: Толку вкусна чоколадна торта со ореви што ќе...

Оваа торта е толку убава и вкусна што можете да ја приготвите и во темна варијанта, за што треба белото чоколадо да го замените...

НОВА ТЕОДОРА: Класична торта, кремаста и многу вкусна, со евтини состојки

Ова е една класична торта приготвена според старите рецепти, кремаста и многу вкусна. Не е од оние кои се подготвуваат за пет или петнаесет...

ТЕОДОРА ТОРТА: Оваа торта можам целата сама да ја изедам –...

Теодора тортата се приготвува според стар рецепт со чоколаден фил, но денес може да се сретнат повеќе нејзини верзии. Ви го претставуваме рецептот на...

ПАНАМА ТОРТА: За неа велат дека е една од највкусните торти...

Веруваме дека секој човек си има некоја своја омилена торта, а според популарноста во цел свет и според оставените коментари, се чини дека Панама...

ГРЕТА ГАРБО: Една од највкусните торти со перфектна комбинација од ореви...

Сите кои имале можност да ја пробаат оваа торта, сигурно ќе се согласат дека таа е една од најубавите што постои. Постојат повеќе верзии...

ГРАНДИСИМО ТОРТА: Излегува многу голема, кремаста, со тенки корички

Ова е уште една фантастична торта во низата кремасти торти. Излегува многу голема, па одлична е за родендени и други свечени пригоди, а по...

НАЈДОБРАТА ПРАЗНИЧНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Како да излегла од најдобрата светска...

Од само неколку состојки пригответе вкусна, кремаста торта за која нема потреба да печете бисквит. Потребен ви е само миксер кој ќе го вклучите...