Дома Тагови сува кашлица

Таг: сува кашлица

Кога синусите болат од затнатост, само ова провева низ нив: Ефикасен...

Овој напиток уште е познат и како „слатко млеко“, но како и да го нарекуваат луѓето, сите имаат ист заклучок, а тоа е дека...

ЕФИКАСЕН ДОМАШЕН СИРУП ПРОТИВ КАШЛИЦА – Нема на кој не му...

Сува или продуктивна, кашлицата е честа појава особено во време на вирози и настинки. За среќа, имаме повеќе рецепти за приготвување на многу ефикасни...

РЕЦЕПТОТ НА БАБА МИ ЛЕКУВА КАШЛИЦА КАКО ОД ШЕГА: Ја исфрла...

Овој природен напиток можеби е најсилниот сојузник во лекувањето на настинките во текот на есенските месеци. Кога некој ќе се разболи дома кај нас,...

Д-р Самарџиоска: Чајот од босилек може да ја смири кашлицата, но...

Пишува: д-р Моника Самарџиоска Со честите температурни разлики, кои понекогаш одат и до 10 Целзиусови степени во текот на денот, доаѓаат и честите респираторни инфекции...

Напиток кој ќе ве ослободи од сувата и напорна кашлица и...

Кашлицата претставува мускулна контракција со која организмот се обидува да се ослободи од натрупаната слуз во бронхиите и која може да биде инфективна. Значи, кашлицата...

Ова е бомба против настинки и грип: Ќе се чувствувате многу...

Настинка и кашлица – ако не се третираат навремено, може да се претвори во исклучиелно иритантна и опасна болест. Сувата кашлица може да биде многу...

Ова ми го спаси животот, толку многу кашлав што ќерка ми...

Фото и рецепт: Коцовиќ Маријана Сакам со вас да го споделам овој лек кој многу здрав и ефикасен, делува веднаш за неколку дена! Јас со...

Млекото со жалфија ќе ве ослободи од упорната кашлица – рецепт...

Кашлањето е контракција на мускулите од градниот предел, со чија помош организмот се ослободува од вишокот слуз, натрупана во бронхиите и која може да...

Лек за јакнење на слузокожата на грлото, против кашлица и воспаленија

Фото и рецепт: Веселинка Здраво НМД.мк и почитувани читатели на овој сајт. Овде прочитав многу добри рецепти за сирупи против кашлица, па би сакала да...

Домашен лек за кашлица – заборавете на сирупите од рекламите

Заборавете на сирупите од рекламите - најефикасниот лек за кашлица е оној на нашите баби со црна ротквица. Како најдобро и повеќепати докажано средство против...