Дома Тагови сутлијаш со суво грозје

Таг: сутлијаш со суво грозје

Сутлијаш со слатка павлака и бело чоколадо – кога еднаш ќе...

Фантастичен десерт кој, кога еднаш ќе го пробате, секогаш вака ќе го приготвувате. Потребни состојки: 200 г ориз 100 г бело чоколадо 100 г суво грозје 1 лажица мед 200...