Дома Тагови старинска торта со ореви

Таг: старинска торта со ореви

ВЕЛИГДЕНСКА ТОРТА: Збогатена со жолт крем и ореви, излегува голема, колку...

Оваа торта е толку едноставна и вкусна што може да ја подготвите ден однапред и да ја чувате во фрижидер до големиот ден, Велигден....

Торта за која секогаш се бара рецепт: Старомодна торта на нашите...

Рецептот на Сања Радосавлевиќ за една старинска торта ќе ви ги врати спомените. Порано бабите често го подготвуваа овој рецепт во секоја пригода, а...

ТОРТА НАД ТОРТИТЕ: Најубавиот рецепт некогаш напишан, а се приготвува од...

Една од омилените торти која секогаш цела се изедува на родендените. Убаво се сече, а притоа е сочна и кремаста, а комбинацијата од ореви...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: Сите ќе го зборуваат вашиот роденден и слава со...

Ако сакате да имате спектакуларна торта која ќе биде зборувана со години од вашите пријатели, ова е рецептот за најубавата. Денес малку подзаборен рецепт...

Старинска чоколадна торта со ореви: десерт со традиција чиј вкус ќе...

Највкусната старинска чоколадна торта со ореви: Десерт со традиција чиј вкус ве маѓепсува. Рецептот за оваа торта го наследив од мојата баба Љуба (која ја...

ЧУДО ТОРТА: Сочна чоколадна торта со ореви, се топи во уста...

Ова е старинска торта, каква што ја правеа нашите мајки и баби. Позната е под името „тенџере“ или „кутлача“ торта, но најадекватен назив сепак...

Катарина торта – старинска торта со ореви и суво грозје –...

Денес повторно ќе направам една старинска, фантастична торта, Катарина торта. Оваа торта има три кори, ванилин крем, а во неа има и чоколадо, и...

Брзински колач полн со ореви: Еден од најкремастите колачи кои се...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни рецепти - Брзински колач преполн со ореви, еден од најкремастите колачи кои се топи во...

Старинска ЦРНА ТОРТА од тенџере со ореви, кокос и чоколадо

Старинската добра торта се прави во тенџере од 5 литри и се враќа во млака рерна да преноќи. По тоа е позната. Погодна е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"