Дома Тагови стар рецепт

Таг: стар рецепт

Стар гостиварски рецепт: јајца на вода

Фото и рецепт: Грозда Наумовска Поздрав од дождливиот Гостивар! Желба на сопругот: јајца на вода, специјалитет на свекрва ми Потребни состојки: Вода Веѓета Масло Јајца Постапка: Во едно тавче ставате вода со малку...