Дома Тагови стапала

Таг: стапала

ОВА Е ОДЛИЧНО: Потопете ги нозете 15 минути во овој раствор,...

Миењето нозе во леѓен во времетраење од 15 минути пред спиење, не е важно само поради одржување на хигиена, туку има и други предности...

ОТЕЧЕНИ СТАПАЛА КАКО КРОФНА: Д-р Радовиќ објасни што значи тоа и...

Непријатно чувство во стапалата и потколеницата, па дури и б олка, отечени стапала особено во пределот на скочниот зглоб, чувство на тежина и слично,...

ОБЛОГА: преспијте една ноќ, а разбудете се свежи и одморни

Рецептот за оваа лековита облога која се става исклучиво на табаните, се смета дека потекнува уште многу одамна, а ја користеле старите народи секогаш...

Лесна техника за масажа на стапала – се изведува за 15...

Врската помеѓу внатрешните органи и човечкото стапало е откриена уште во античко време. Редовната масажа на стапалата помага во зајакнување на имунитетот, во подобрување...

Пилинг за стапала: петите ќе ви изгледаат неверојатно!

Како да го подобрите изгледот и здравјето на вашите пети – Потребно е да ја користите оваа паста и петите ќе ви изгледаат неверојатно,...

Овој природен лeк за отстранувањe на “кокалчето” треба и докторите да...

Валгус е деформитет на зглобот во основата на палецот а често е предизвикан од носење на тесни, неудобни чевли и високи потпетици. Оваа појава може...

Рецепт за меки стапала како на бебе

На социјалните мрежи го пронајдовме овој многу интересен рецепт за негување на стапалата, а се појави со наслов „мојата сосетка има 57 години а...

Имав страшен проблем со стапалото, а потоа мајка ми ја донесе...

Здраво! Се викам Игор М. Имав проблем со левото стапало од ногата. Не знам за што се работеше, најверојатно некаква бактериска инфекција која сум ја...

Десет дена спиела со фолија на стапалата и решила огромен проблем

Еден од најголемите проблеми кои ги имаме со стапалата е тоа што кожата на петите почнува да пука и станува многу сува. Причините кои доведуваат...

Ги потопила стапалата во јаболкова киселина – 30 минути, а она...

Стапалата честопати се многу чувствителни и затоа треба да се грижиме за нив, особено дијабетичарите. Оваа група на луѓе со дијабетес се чувствителни на...