Дома Тагови спортски повреди

Таг: спортски повреди

Лековита ракија со магдонос и коприва за отечени и болни зглобови

За сите кои имаат болки во нозете и зглобовите. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 рака сува коприва (лист) 1 рака сув магдонос (лист) 1 литар лозова ракија ПОДГОТОВКА: Сите состојки се ставаат...

За спортски повреди, болки во мускули, истегнати лигаменти…лек кој не можете...

Во есен кога почнуваат плодовите на дивиот костен да паѓаат, прошетајте низ парк и соберете костени. Не само што ќе подишете чист воздух, туку...