Дома Тагови совети

Таг: совети

Поради оваа тајна состојка тестото секогаш ќе ви расте како лудo

Можеби сте вешта домаќинка и имате искуство со брашното и тестата, а можеби тукушто започнувате да учите нови трикови и ја запознавате убавината на...

Ставете една лажица од овој зачин во саксијата и цвеќињата буквално...

Ако сте љубител на цвеќиња, тогаш сигурно сте подготвени да испробате секакви трикови кои ќе им помогнат да изгледаат убаво и да ве израдуваат...

Една лажица од ова и сите цвеќиња што ги имате ќе...

После долготрајната зима во која цвеќињата најчесто вегетираат за да ја сочуваат енергијата, напролет им е потребна прихрана за да добијат сила и да...

ВОЗЕТЕ ИСТО И ТРОШЕТЕ ДВОЈНО ПОМАЛКУ: 5 златни совети како да...

Доколку се придржувате кон овие пет правила за заштеда на горивото, промената во потрошувачката ќе биде голема и ќе заштедите доста пари. Советите всушност...

Луѓето би можеле да живеат 280 години, само кога вака би...

Иван Павлович Неумивакин - доктор на медицински науки, живеел речиси 90 години, иако веројатно можел да живее подолго ако околностите биле поволни за него....

Тајна од старите домаќинки: Поради ова тестото секогаш ќе ви расте...

Ако го следите овој совет, повеќе никогаш нема да имате проблем со тестото, нема да ви „паѓа“ или да не ви „нарасне“ убаво. Еве неколку...

Не сте дебели, но стомакот ви е подуен – рамен стомак...

Може и да не сте свесни, а да ја имате бактеријата хеликобактер пилори, спирална бактерија која го зафаќа дигестивниот систем, а која може да...

20 животни совети од човек кој доживеал 104 години: „Не купувајте...

Понекогаш во животот потребно е да запреме и да размислиме за сè околу нас, за нашиот живот и начинот на кој го водиме, за...