Дома Тагови совети за здрава исхрана

Таг: совети за здрава исхрана

Најпаметната жена на светот открива како да се ослободите од салото...

Проблемот на денешницата која го окупира понежниот пол, е како да се одржува витката линија, а во потрага по одговори, бројни дами и’ се...

Двапати го победив ракот – Ивана успеала да се избори со...

Ивана Јовановиќ успеала да се избори со злокобната болест и денес живее сосем нормален живот. Исхрана без шеќер, со многу мал внес на месо, многу...

Истражувањата потврдија: Без калциум потешко се слабее, само се трупаат масти...

Нутриционистите ги потврдија нивните сомневања, дека овој минерал двојно го забрзува согорувањето на масните наслаги. Во него се крие клучот за витка линија. Неверојатно е...