Дома Тагови соли

Таг: соли

Билка која прочистува и ги пере токсините, делува за три дена,...

Популарниот зачин ловоров лист се користи како зачин, најчесто при готвени варива, но убава арома дава и во зимниците, особено оние со маринада. Меѓутоа,...

Алкален сок: спас за ЗГЛОБОВИТЕ – ја разбива уричната киселина

Сокот од краставица има голем број здравствени придобивки. Имено, има способност да ја намали температурата на телото, има алкализирачки својства и може ефикасно да...