Дома Тагови соленки

Таг: соленки

БУРЕК ПИРОШКИ: Колку и да направам, цел рид за час се...

Неодамна на мојата пријателка и беше роденден, па кај неа за првпат ги пробав овие „бурек пирошки”, грицки со малку необичен назив, но дефинитвно...

СОЛЕНКИ ОД КОМПИР СО ПИПЕРКА: Едноставно јадење кое брзо се подготвува

Ако ви останало пире од компир не пропуштајте го да го испробате овој рецепт. Откако ќе ги вкусите овие пикантни стапчиња често ќе ги...

СОЛЕНИ СТАПЧИЊА, ПОВКУСНИ И ОД ПЕКАРНИЦА: Остануваат свежи со денови, а...

Неодоливи печива кои сите ги сакаме. Секогаш ни фалеле солените стапчиња во локалната пекарница, каде што живееме, па решив да ги направам сама. Домашни...

КРЦКАВИ СТАПЧИЊА СО СИРЕЊЕ: Многу брзо и едноставно, тестото не се...

Овие крцкави стапчиња се многу вкусни, па можете да си ги приготвувате за секој ден, но и за свечени пригоди. Кога ќе им ги...

„СВЕКРВИН ЈАЗИК“: Тенки крцкави лепчиња со лут, ароматичен или сладок зачин...

Многу едноставен и вкусен рецепт за крцкави, тенки лепчиња, на италијански начин. Во Италија се наречени „Свекрвин јазик“, па во зависност од табиетот и...

ДОМАШНИ ПОГАЧИЦИ СО КАШКАВАЛ: Од малку состојки растат цел куп

Измешајте една чаша јогурт со малку рендан кашкавал и многу брзо и лесно ќе добиете домашни погачици кои по вкус и изглед немаат конкуренција.Пожете...

„За 5 минути ја замесувам смесата, а потоа ги печам соленките...

Веќе долг период не месам лепчиња-фурнаринки за гостите кога ќе дојдат на гости, туку ги правам овие вкусни соленки кои ги послужувам со супа,...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО ПАВЛАКА ИЛИ СИРЕЊЕ: Брзо е готово, без квасец,...

Рецепт на Ивана. Нема кој не ги сака, нивниот мирис и вкус се неодоливи, а многу лесно се прават. Може и да се замрзнуваат,...

Многу вкусни кашкавалки: Брз и лесен рецепт, потребни се 5 состојки...

Кашкавалките се многу вкусни соленки кои се одлична закуска за децата, но и возрасните. Се приготвуваат многу брзо и едноставно, а вкусот е неодолив....

Вкусни солени стапчиња за сите возрасти: меки, ровки, неодоливи

Многу брз рецепт за една фина закуска за сите возрасти и сите пригоди. Овие соленки нема кој не ги сака. Се замесуваат за пет...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"